Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna internetová stránka obce

OZNAMY

43. ročník Pochodu vďaky SNP Cígeľ - HandlováVytlačiť
 

Pochod vďaky

V sobotu 20.01.2018 sa v obci Cígeľ konal 43. ročník Pochodu vďaky SNP Cígeľ - Handlová. Tento rok sa ho zúčastnilo rekordných 2194 účastníkov, medzi ktorými boli aj niektorí občania z našej obce.

Viac tu: www.pochodvdaky.sk/


 
 

Dni kolied kresťanov Slovenska 27. ročník 6.1.2018Vytlačiť
 

Dni kolied kresťanov Slovenska 27. ročník

Od 3. decembra 2017 prebiehali na viacerých miestach Slovenska vystúpenia  v rámci 27. ročníka ekumenického festivalu Dni kolied kresťanov Slovenska. Festival si za tieto roky získal v srdciach priaznivcov ľudovej kultúry svoje pevné miesto. 6. januára 2018 sa v rámci festivalu pri pylóne Gašpara Drozda v Chrenovci-Brusne konal spomienkový program „Pocta Gašparovi Drozdovi“. Vo voľnej prírode tak zazneli pekné novoročné vinše a koledy v podaní FSk Hájiček, FSk Jaročan z Jarku, FSk Dúbravka z Veľkej Čause a FSk Bazalička  z Ráztočna. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Vianočné trhy a stretnutie s MikulášomVytlačiť
 

Deti čakajú na MikulášaPrišiel mesiac december a to je čas, kedy sa z ďalekých krajín chystá na dlhú cestu sv. Mikuláš. Vzácnu návštevu sme v Chrenovci-Brusne privítali v piatok 8. decembra 2017. V parku pred základnou školou vládla tá správna predvianočná nálada, zneli pekné vianočné koledy a  na vianočných trhoch si návštevníci mohli kúpiť darčeky od domácich remeselníkov. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Náš nový traktor a príslušenstvoVytlačiť
 

IMG_20171206_122854414.jpg

Vážení občania aj naša obec dostala na Mikuláša darček v podobe traktora a príslušenstva určeného na kompostovanie. Túto techniku naša obec dostala z projektu „Zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu v obci Chrenovec-Brusno“ a tvorí súčasť kompostoviska, ktoré je vybudované pri futbalovom ihrisku. Celková suma zákazky bola 365 000 Eur a spoluúčasť obce je 19 000 Eur. Techniku si môžete ešte dnes pozrieť pri obecnom úrade, zajtra bude zazimovaná.

Fotogaléria


 
 

Súčinnostné cvičenie okrsku 25.11.2017Vytlačiť
 

Spoločá fotografia

Naši dobrovoľní hasiči sa  25. 11. 2017 zúčastnili súčinnostného cvičenia okrsku spolu s členmi DHZ Malá Čausa, Lipník, Ráztočno a Morovno.  Cieľom cvičenia bol prvotný zásah pri likvidácii požiaru , následná doprava vody diaľkovým vedením a vytvorenie viacerých prúdov pri hasení požiaru. Každá jednotka mala svoju úlohu a cieľ cvičenia bol splnený.

Fotogaléria


 
 

Zlatý Erb 15.11.2017Vytlačiť
 

Zlatý erb - ocenenie 3. miestoSúťaž Zlatý erb o najlepšiu internetovú stránku obce každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko pod záštitou vysokých ústavných činiteľov Slovenskej republiky.Chrenovec-Brusno sa každoročne zapája do súťaže a internetová stránka našej obce je na vysokej úrovni. Svedčí o tom aj skvelé umiestnenie  v súťaži Zlatý erb 2017. Konkurencia bola tento rok naozaj veľká, naša malebná obec bojovala spolu s ďalšími 88 samosprávami o body v súťaži. Ceny sú rozdané,  naša obec získala krásne 3. miesto. Cenu prevzal správca webu Mgr. Roman Kozák na slávnostnom vyhlásení výsledkov v Bratislave 15.11.2017 v rámci medzinárodnej konferencie ITAPA. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Deň materských škôl 3.11.2017Vytlačiť
 

DMSPri príležitsti Dňa materských škôl nás na obecnom úrade navštívili deti z materskej školy a deti zo súkromnej materskej školy Perinkovo. Deti zaspievali pesničky a hymnu materských škôl. Deti za vystúpenie dostali zdravú a sladkú odmenu. 

Fotogaléria


 
 

Víťazka súťaže Karin KotianováVytlačiť
 

Súťaž

Obal (za SR) na náš najobľúbenejší detský kakaový nápoj pre limitovanú edíciu  namaľovala naša žiačka základnej školy Karin Kotianová.


 
 

4. ročník Memoriálu Karola Matiaška 4.11.2017Vytlačiť
 

4. ročník Memoriálu Karola Matiaška 4.11.2017

Naši žiaci základnej školy vyhrali prvé miesto vo svojej kategórií vo štvrtom ročníku Memoriálu Karola Matiaška, ktorý sa konal 4.11.2017 v športovej hale MBK Handlová. Za výbornú reprezentáciu im patrí poďakovanie starostu obce. (celý článok)

Fotogaléria

 


 
 

Ocenenie darcov krvi Vytlačiť
 

Ocenenie darcov krvi, autor: Ing. Tibor Čičmanec

V Huňadyho sále Bojnického zámku boli odovzdávané plakety za dobrovoľné darcovstvo krvi. Odovzdávania sa zúčastnil aj starosta obce Chrenovec-Brusno Ing. Tibor Čičmanec, ktorý zastupoval Združenie miest a obcí Hornej Nitry. Aj v našej obci máme vzorných darcov krvi. Diamantovú plaketu za viac ako 80 odberov získal Peter Podolec a zlatú plaketu za viac ako 40 oderov získali Miroslav Chlpek a Peter Ondrejovič.


 
 

Nová šatňa a ihrisko pre deti MŠVytlačiť
 

Nová šatňa a ihrisko pre deti MŠ

V letných mesiacoch pracovníci obecného úradu nezaháľali a okrem iného vybudovali novú šatňu v materskej škole, zrekonštruovali nábytok, poopravovali nové skrinky, natreli ich pestrými farbami, poskladali nové lavice a osadili nové svetlá. Práce vykonávali nie len počas pracovnej doby ale strávili tam aj veľa hodín vo svojom voľne.  Taktiež vybudovali detské ihrisko pre deti z materskej školy a osadili nové hracie prvky, pieskovisko a vyrobili lavice so stolmi. Obec tak prispela ku skvalitneniu výchovy a vzdelávania detí materskej školy a pracovníkom, ktorí sa na tom podieľali patrí vďaka.

Fotogaléria


 
 

Práce v obci - 2017Vytlačiť
 

Rekonštrukcia

Vážení občania,

môžete si pozrieť práce v obci ktoré sú realizované svojpomocne. Postupne počas roka budeme pridávať nové fotografie z prác.

Celá fotogaléria


 
 

Obecné hody 1.10.2017Vytlačiť
 

Obecné hodyObecný úrad v Chrenovci-Brusne v spolupráci s miestnou organizáciu Jednoty dôchodcov usporiadal 5. ročník obľúbených hodových slávností. Nedeľa sa začala slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Michala archanjela, ktorú celebroval pán kaplán Radovan Hasík z Handlovej. V hodovaní sa pokračovalo v popoludňajších hodinách v obecnom  parku pred základnou školou, kde bol pripravený hodový jarmok. Pán starosta Ing. Tibor Čičmanec privítal pozvaných hostí a všetkých občanom a poprial im, aby strávili  príjemné hodové popoludnie.  Program pokračoval o 15.00 hod. vystúpením folklórneho súboru Súborček z Handlovej. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Pionier Cross - pohár starostu obce 30.09.2017Vytlačiť
 


 
 

Rozlúčka s letom a prázdninami 6.9.2017Vytlačiť
 

Rozlúčka s letom a prázdninami

Dva mesiace sladkého prázdninového leňošenia ubehli veľmi rýchlo, mesiac august zatvoril za sebou dvere a mesiac september zazvonil na školský zvonček a to je znak, že opäť prichádzajú pre deti menej obľúbené povinnosti. Aby však do nového školského roka vstúpili s pozitívnou  energiou, tak  obecný úrad Chrenovec-Brusno  pripravil v stredu 06. septembra  2017  pre všetky tvorivé dušičky  tradičnú rozlúčku s letom a prázdninami. Leto nám pripomenuli farebné motýliky, ktoré sa k nám pozlietali zo všetkých kútov sveta. (celý článok)

Fotogaléria

 


 
 

Darovanie krvi 21.08.2017Vytlačiť
 

Darovanie krvi

Dobrovoľný hasičský zbor Chrenovec-Brusno v spolupráci s obecným úradom a Národnou transfúznou službou SR zorganizovali 21.08.2017 dobrovoľný odber krvi. Prišlo 28 darcov, medzi ktorými boli naši hasiči, občania, občania okolitých obcí, hasiči DHZ Lipník a Malá Čausa.  Ďakujeme všetkým 28 darcom.

Fotogaléria


 
 

Práce počas letaVytlačiť
 

Čistenie

Od začiatku augusta začalo povodie Hornej Nitry v spolupráci s obcou vykonávať protipovodňové opatrenia na tokoch, ktoré má povodie v správe. Čistila sa zberná nádrž v Chrenovci, potok v Chrenovci, neskôr koryto Handlovky a podľa možností sa bude čistiť aj potok v Brusne. Začali sa práce na budovaní záchytnej nádrže nad Brusnom.  No počas prázdnin obec a pracovníci obce vykonávali aj iné činnosti na zveľadení našej dediny. (Fotogaléria prác)

Práce


 
 

Dožinky 12.08.2017Vytlačiť
 

Dožinky 13.08.2017

Žatva bývala v minulosti najdôležitejším obdobím hospodárskeho roka. Veď na poli z malého zrniečka vyrastie klások, symbol života, z ktorého vzniká boží dar, chlieb. Ukončenie žatvy a mlatby sa už oddávna spájalo s dožinkovou oslavou. Aj v Chrenovci-Brusne bola úroda dobrá a tak sa v sobotu 12. augusta 2017 v dome pána hospodára Jána Pekára „Halajkeje“ konala dožinková oslava spojená s poslednou mlatbou. Na dvore u „Halajkov“ bolo všetko pripravené a na stoloch rozvoniavali domáce koláče a nechýbalo ani vínko, veď pri mlatbe sa dosť práši, tak treba hrdlá orosiť. (celý článok)

fotogaléria


 
 

Vítanie do života 11.08.2017Vytlačiť
 

Vítanie do života 11.08.2017

V našej obci sa stalo peknou tradíciou privítať našich najmenších obyvateľov. V piatok 11. augusta 2017 šesť rodín z našej obce prinieslo svoje dietky do miestneho kultúrneho strediska na peknú slávnosť uvítania detí do života. Slávnostný príhovor predniesol pán starosta Ing. Tibor Čičmanec. Atmosféru slávnosti  spríjemnili svojim vystúpením speváčky ZPO-zu a malé detičky z jasličiek Perinkovo, ktoré bábätkám zasievali peknú pesničku. (celý článok)

fotogaléria


 
 

Chrenovský chlpáč-3. ročník-5.8.2017Vytlačiť
 

Chrenovský chlpáč-3. ročník-5.8.2017

Kynologický klub Speed Wolf  v spolupráci s obcou Chrenovec-Brusno usporiadali 3. ročník výstavy psíkov Chrenovský chlpáč. Výstava bola určená pre všetkých psíkov, či už krížencov alebo psíkov s rodokmeňom, každý si prišiel na svoje. Súťažilo sa v 15 výstavných kategóriách a v štyroch zaujímavých súťažiach: najlepší psí trik, najzladenejší pes a pán (kreativite sa medze nekladú), najodvážnejší psík a najrýchlejší slalomár. Výstavy sa zúčastnilo vyše 60 psíkov z celého Slovenska. Odmenení boli víťaznými pohármi a cenami. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

4. ročník Medzinárodného futbalového turnaja v Lošticiach 23.07.2017Vytlačiť
 

4. ročník Medzinárodného futbalového turnaja v Lošticiach 23.07.2017

Obec Chrenovec-Brusno už vyše 40 rokov udržiava družbu s českým mestom Loštice, kde sa vyrábajú tradičné olomoucké tvarúžky.  V minulosti boli medzi obcou a mestečkom poriadané výmenné detské tábory. V súčasnosti sa družba preklenula aj do športu. Tento rok sa futbalisti Slávie, družstvá dorastu a žiakov zúčastnili 4. ročníka Medzinárodného futbalového turnaja v Lošticiach, ktorý sa tentokrát hral o pohár Jana Jevického, futbalového rozhodcu, ktorý rozhodoval v minulosti mnohé zápasy aj na prievidzskom štadióne. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Hornonitrianske folklórne slávnosti 2016Vytlačiť
 

HFS 2016

V piatok a sobotu 24. a 25. júna 2016 sa uskutočnil už 31. ročník Hornonitrianskych folklórnych slávností, ktoré sú najväčším folklórnym festivalom na hornej Nitre. V scénických i nescénických programoch a aktivitách sa predstavilo bezmála 700 folkloristov, ľudových umelcov a ďalších účinkujúcich.  Podujatie počas dvoch dní navštívilo okolo 3 000 návštevníkov.

Našu obec reprezentovali: Klub Jednota dôchodcov, FSk Hájiček a DFS Malý Hájiček. Za to im patrí poďakovanie pána starostu obce Ing. Tibora Čičmanca. 

Fotogaléria

Viac na www.zmohn.sk


 
 


Úvodná stránka