Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna internetová stránka obce

OZNAMY

100. výročie ukončenia 1. svetovej vojnyVytlačiť
 

Pietna spomienka

Pri pietnej spomienke Folklórna skupina Hájiček predstavila vojenské historické piesne, ktoré sú vzácnosťou ľudovej kultúry našej obce zozbierané počas dlhoročného výskumu. Starosta obce Ing. Tibor Čičmanec a vedúci FSk Hájičk Ing. Emil Trgiňa následne položili k pomníku padlých vence vďaky.  Občanom sa prihovorila aj riaditeľka Hornonitrianskeho múzea PhDr. Iveta Géczyová a koordinátorka projektu Mgr. Amália Lomnická, ktoré prezentovali veľmi pekne spracovanú  publikáciu „Vojna a pieseň“,  v ktorej sú zachytené vojenské historické piesne, dokumenty a spomienky s témou vojny z obce Chrenovec-Brusno (celý článok).

Pripomeňme si históriu  , unikátne FOTO

Fotogaléria


 
 

Odovzdanie protipovodňového vozíkaVytlačiť
 

Protipovodnový vozík

Naši dobrovoľní hasiči dostali do výbavy nový protipovodňový vozík. Prevzal si ho veliteľ DHZ Chrenovec-Brusno Ing. Tibor Čičmanec od ministerky vnútra SR

Fotogaléria


 
 

DHZ si pripomenuli 100. výročie vzniku ČeskoslovenskaVytlačiť
 

DHZ

V sobotu 20. októbra si dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) pripomenuli 100. výročie vzniku Československa na Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Zúčastnil sa aj náš veliteľ DHZ Chrenovec-Brusno Ing. Tibor Čičmanec

Fotogaléria


 
 

Zníženie energetickej náročnosti OÚ Chrenovec-BrusnoVytlačiť
 


 
 

Práce počas roka 2018Vytlačiť
 


 
 

Obecné hody 2018Vytlačiť
 

Obecné hody

Tento rok bol výnimočný aj tým,  že v tomto čase sme slávili viaceré výročia. Naša obec oslávila 775. výročie prvej písomnej zmienky o obci a Misionári saletíni oslávili 25. výročie pôsobenia v našej farnosti. Oslavy začali v piatok 28.9.2018 v obecnom parku parádnou hudobnou nádielkou. O 16.30 hod. vystúpila kapela SUPA Jozef Engerer, ex Moja reč a potom už prišli hviezdy večera, známy hudobník a zabávač Marián Čekovský a obľúbený herec Michal Hudák (celý článok).

Fotogaléria


 
 

Námornícka rozlúčka s prázdninami.Vytlačiť
 

Spoločná fotoDva mesiace letných radovánok ubehli naozaj rýchlo, august odovzdal žezlo septembru a to je znamenie pre školský zvonček, aby zvolal všetky deti do školských lavíc. Aby lúčenie s letom nebolo také ťažké, tak  obecný úrad Chrenovec-Brusno  pripravil v stredu 05. septembra  2018  tradičnú tvorivú rozlúčku s prázdninami.  Tentokrát v námorníckom duchu a v peknom prostredí pred obecnou knižnicou (celý článok).

fotogaléria


 
 

Dožinky 14.08.2018Vytlačiť
 

DožinkyLeto aj tento rok vyfarbilo klásky obilia do zlatej farby a to je znak, aby sme prijali už po tretí   krát pozvanie pána Jána Pekára - Halajkeje a jeho rodiny na dožinkové oslavy spojené s poslednou mlatbou a preniesli sa tak pár rokov dozadu do čias našich starých mám. Stalo sa tak podvečer v utorok 14. augusta 2018. Na dvore u „Halajkov“ bolo všetko pripravené a na stoloch rozvoniavali domáce koláče a nechýbalo ani vínko, veď pri mlatbe sa dosť práši, tak treba aj hrdlá orosiť (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Chrenovský chlpáč 2018Vytlačiť
 

Chrenovský chlpáčDňa 4.8.2018 sa konal 4. ročník výstavy psíkov pod názvom Chrenovský chlpáč na futbalovom ihrisku. Súťažilo sa v 18-tich kategóriach. 

Fotogaléria


 
 

5. ročník medzinárodného futbalového turnajaVytlačiť
 

Spoločná fotoObec Chrenovec-Brusno usporiadala v sobotu 28. júla 2018 na futbalovom ihrisku 5. ročník medzinárodného futbalového turnaja.  Pozvanie prijali naši priatelia z družobného mesta Loštice z Českej republiky a futbalisti z Handlovej. Turnaj odohrali družstvá žiakov a dorastu. Horúce počasie dalo zabrať, ale hráči podávali skvelé výkony a góly padali do všetkých bránok (celý článok).

Fotogaléria


 
 

Vatra a Beh Zvrchovanosti 14.07.2018Vytlačiť
 

Vatra a Beh Zvrchovanosti

Obec Chrenovec-Brusno v spolupráci s DHZ Chrenovec-Brusno, miestnym spolkom červeného kríža, priateľmi CO a Základnou školou Gašpara Drozda s MŠ Chrenovec-Brusno usporiadala v sobotu 14.07.2018 tradičné a obľúbené podujatie Vatra Zvrchovanosti (22. ročník) a Beh zvrchovanosti (19. ročník). Akcia sa konala v obecnom parku pred základnou školou. Podujatie sa začalo o 9.00 hod. hokejbalovým turnajom na klzisku za základnou školou, kde sa v spoločných súbojoch stretli družstvá Chrenovca-Brusna, Handlovej, Bojníc, Prievidze a Banskej Bystrice (celý článok).

Fotogaléria

Výsledky 19. ročníka Behu

 


 
 

Slávnostná rozlúčka s deviatakmiVytlačiť
 

Slávnostná rozlúčka s deviatakmi29. júna 2018 sa 14 deviatakov zúčastnilo na slávnostnej rozlúčke so základnou školu . Obrad sa konal v spoločenskej miestnosti miestneho kultúrneho strediska za účasti všetkých pedagógov. Štrnásť mladých ľudí, ktorí v septembri vstúpia do ďalšej etapy svojho života privítal starosta obce Ing. Tibor Čičmanec. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Ocenenie najlepších žiakov starostom obceVytlačiť
 

Ocenenie najlepších žiakov starostom obcePrišlo leto, školský zvonček pomaly odzváňa na posledné minútky v škole a to je znak, že prichádza vytúžený čas prázdnin. Byť usilovný po celý školský rok sa však určite oplatí, pretože práve pre tých najlepších slávnostnou bodkou za školským rokom 2017/2018 bolo stretnutie so starostom obce Ing. Tiborom Čičmancom. Stalo sa tak 28. júna 2018 v miestnom kultúrnom stredisku, kde boli pri tejto príležitosti ocenené práve tie najšikovnejšie deti zo súkromnej materskej školy Perinkovo a z materskej a základnej školy Gašpara Drozda.(celý článok)

Fotogaléria


 
 

Pasovanie prvákov do stavu čitateľskéhoVytlačiť
 

Pasovanie prvákov do stavu čitateľskéhoČítanie - to je predsa zážitok ! A aký je to dobrý pocit, keď si čítam sama, sám. Potvrdiť to môžu už aj naši prváci, ktorí tento rok úspešne ukončili prvý ročník základnej školy. A keďže všetci sa už skamarátili s písmenkami z abecedy, tak prišiel ten správny čas zaradiť sa do veľkej čitateľskej rodiny. Stalo sa tak 21. júna 2018 v obecnej knižnici, kde sa konalo slávnostné pasovanie prváčikov do stavu čitateľského. Aby to však nebolo také jednoduché, deti museli splniť rôzne úlohy.(celý článok)

Fotogaléria


 
 

Založenie miestneho spolku Slovenského Červeného kríža Chrenovec - BrusnoVytlačiť
 

Spolok Slovenského Červeného kríža Chrenovec - Brusno

Dňa 14.6.2018 došlo ku oficiálnemu založeniu miestneho spolku Slovenského Červeného kríža Chrenovec - Brusno. Miestny spolok sa bude prevažne venovať Asistenčnej zdravotnej službe čo znamená, že bude zastrešovať zdravotné dozory na rozličných akciách, venovať sa darcovstvu krvi v spolupráci s Územným spolkom SČK Prievidza a NTS SR. Bude sa zameriavať aj na praktické ukážky prvej pomoci na základných a stredných školách. V prípade otázok, poprípade návrhov neváhajte kontaktovať pomocou správy/ gmail: andrejko.oroszi[zavináč]gmail.com poprípade pomocou telefónneho čísla: 0944667561
Každý nový člen je u nás vítaný

Fotogaléria


 
 

Handlovské kahančekyVytlačiť
 

Handlovské kahančeky

Ďakujeme deťom z materskej školy Chrenovec-Brusno a súkromnej materskej školy PERINKOVO, ktoré úspešne reprezentovali našu obec na podujatí Handlovské kahančeky dňa 17.05.2018. Deti boli úžasné, mali nacvičený krásny program, začo si zaslúžili nielen veľký potlesk ale aj sladkú odmenu od pána starostu. Ďakujeme detičkám a rovnako aj pani učiteľkám .


 
 

Koncert vďaky 13.05.2018Vytlačiť
 

koncert vďaky

Obecný úrad Chrenovec-Brusno v spolupráci s farským úradom Chrenovec-Brusno a Jednotou dôchodcov z našej obce usporiadali 13. mája. 2018 výnimočné oslavy dňa matiek. Krásne letné počasie a príjemné prostredie obecného parku boli ako stvorené na rodinné stretnutie. Vzdávali sme vďaku nielen všetkým mamám a babičkám, ale aj našej nebeskej Matke Panne Márii, keďže oslavy boli spojené aj s 25 výročím pôsobenia Misionárov saletínov v našej obci. (celý článok)

Forogaléria


 
 

Plameň 2018 Vytlačiť
 

Plameň 2018

ÚzO Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Prievidzi v spolupráci s DHZ Chrenovec-Brusno, Lipník a Ráztočno zorganizovali dňa 12.05.2018 na futbalovom ihrisku v Chrenovci-Brusne súťaž detských kolektívov mladých hasičov s názvom Okresné kolo hry Plameň 2018

Fotogaléria


 
 

Stavanie mája 30.04.2018Vytlačiť
 

Stavanie mája

Posledný aprílový deň už tradične patrí stavaniu májov, ktoré sú oslavou zrodu nového života, ženskosti a krásy. Samozrejme ani u nás tomu nie je inak.  V predvečer prvého mája sme sa stretli pred obecným úradom, aby sme si uctili túto peknú tradíciu, ktorú nám zanechali naši predkovia. Krásne takmer letné počasie bolo ako stvorené na priateľské stretnutie.  (celý článok)

Fotogaléria


 
 

OZNAMY

20. ročník Vatry zvrchovanosti a 17. ročník Behu zvrchovanosti 23.07.2016

Vatra 2016


Obec Chrenovec-Brusno v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi usporiadala toto tradičné a obľúbené podujatie v sobotu 23. júla 2016. Súčasťou akcie je aj Beh zvrchovanosti, ktorý sa konal tento ro ...viac...


 

Príprava na previerku pripravenosti DHZ

DHZ Chrenovec-Brusno

V sobotu 13.05.2017 sa naši hasiči s DHZ Chrenovec-Brusno pripravovali na previerku pripravenosti DHZ, ktorá sa bude konať 20.05.2017.
Fotogaléria
viac...


 

Pionier Cross celoslovenský seriál 2017

Pionier Cross

Videoreportáž
Fotogaléria
viac...


 

Stavanie mája

i_4420303.jpg

Stavanie mája patrí v našej obci k pekným a stále uctievaným  tradíciám a nebolo tomu inak ani v nedeľný podvečer  30. apríla. Stretli sme sa pred obecným úradom, deti pomáhali viazať stužky a potom u ...viac...


 

41. ročník nohejbalového turnaja, konaný 30.12.2016

Spoločná fotografia

Naše tradičné domáce mužstvá NK CH-B-L (Homola D., Solčáni S., Pekár B., Gramblička B., Gunda T., Lenhart R., Trgiňa T.), ktoré nás po celý rok reprezentujú na rôznych celoslovenských turnajoch, sa po ...viac...


 

Dni kolied kresťanov Slovenska 26. ročník 6.1.2017

FSk Hájiček


Pri pamätníku Gašpara Drozda sa konal spomienkový program „Pocta Gašparovi Drozdovi“ ktorý sa konal v rámci 26. ročníka festivalu Dni kolied kresťanov Slovenska. V krásnom zimnom počasí, ktoré ...viac...


 
Položky 25-30 z 72


Úvodná stránka