Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna internetová stránka obce

OZNAMY

Obecné hody 1.10.2017Vytlačiť
 

Obecné hodyObecný úrad v Chrenovci-Brusne v spolupráci s miestnou organizáciu Jednoty dôchodcov usporiadal 5. ročník obľúbených hodových slávností. Nedeľa sa začala slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Michala archanjela, ktorú celebroval pán kaplán Radovan Hasík z Handlovej. V hodovaní sa pokračovalo v popoludňajších hodinách v obecnom  parku pred základnou školou, kde bol pripravený hodový jarmok. Pán starosta Ing. Tibor Čičmanec privítal pozvaných hostí a všetkých občanom a poprial im, aby strávili  príjemné hodové popoludnie.  Program pokračoval o 15.00 hod. vystúpením folklórneho súboru Súborček z Handlovej. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Pionier Cross - pohár starostu obce 30.09.2017Vytlačiť
 


 
 

Rozlúčka s letom a prázdninami 6.9.2017Vytlačiť
 

Rozlúčka s letom a prázdninami

Dva mesiace sladkého prázdninového leňošenia ubehli veľmi rýchlo, mesiac august zatvoril za sebou dvere a mesiac september zazvonil na školský zvonček a to je znak, že opäť prichádzajú pre deti menej obľúbené povinnosti. Aby však do nového školského roka vstúpili s pozitívnou  energiou, tak  obecný úrad Chrenovec-Brusno  pripravil v stredu 06. septembra  2017  pre všetky tvorivé dušičky  tradičnú rozlúčku s letom a prázdninami. Leto nám pripomenuli farebné motýliky, ktoré sa k nám pozlietali zo všetkých kútov sveta. (celý článok)

Fotogaléria

 


 
 

Darovanie krvi 21.08.2017Vytlačiť
 

Darovanie krvi

Dobrovoľný hasičský zbor Chrenovec-Brusno v spolupráci s obecným úradom a Národnou transfúznou službou SR zorganizovali 21.08.2017 dobrovoľný odber krvi. Prišlo 28 darcov, medzi ktorými boli naši hasiči, občania, občania okolitých obcí, hasiči DHZ Lipník a Malá Čausa.  Ďakujeme všetkým 28 darcom.

Fotogaléria


 
 

Práce počas letaVytlačiť
 

Čistenie

Od začiatku augusta začalo povodie Hornej Nitry v spolupráci s obcou vykonávať protipovodňové opatrenia na tokoch, ktoré má povodie v správe. Čistila sa zberná nádrž v Chrenovci, potok v Chrenovci, neskôr koryto Handlovky a podľa možností sa bude čistiť aj potok v Brusne. Začali sa práce na budovaní záchytnej nádrže nad Brusnom.  No počas prázdnin obec a pracovníci obce vykonávali aj iné činnosti na zveľadení našej dediny. (Fotogaléria prác)

Práce


 
 

Dožinky 12.08.2017Vytlačiť
 

Dožinky 13.08.2017

Žatva bývala v minulosti najdôležitejším obdobím hospodárskeho roka. Veď na poli z malého zrniečka vyrastie klások, symbol života, z ktorého vzniká boží dar, chlieb. Ukončenie žatvy a mlatby sa už oddávna spájalo s dožinkovou oslavou. Aj v Chrenovci-Brusne bola úroda dobrá a tak sa v sobotu 12. augusta 2017 v dome pána hospodára Jána Pekára „Halajkeje“ konala dožinková oslava spojená s poslednou mlatbou. Na dvore u „Halajkov“ bolo všetko pripravené a na stoloch rozvoniavali domáce koláče a nechýbalo ani vínko, veď pri mlatbe sa dosť práši, tak treba hrdlá orosiť. (celý článok)

fotogaléria


 
 

Vítanie do života 11.08.2017Vytlačiť
 

Vítanie do života 11.08.2017

V našej obci sa stalo peknou tradíciou privítať našich najmenších obyvateľov. V piatok 11. augusta 2017 šesť rodín z našej obce prinieslo svoje dietky do miestneho kultúrneho strediska na peknú slávnosť uvítania detí do života. Slávnostný príhovor predniesol pán starosta Ing. Tibor Čičmanec. Atmosféru slávnosti  spríjemnili svojim vystúpením speváčky ZPO-zu a malé detičky z jasličiek Perinkovo, ktoré bábätkám zasievali peknú pesničku. (celý článok)

fotogaléria


 
 

Chrenovský chlpáč-3. ročník-5.8.2017Vytlačiť
 

Chrenovský chlpáč-3. ročník-5.8.2017

Kynologický klub Speed Wolf  v spolupráci s obcou Chrenovec-Brusno usporiadali 3. ročník výstavy psíkov Chrenovský chlpáč. Výstava bola určená pre všetkých psíkov, či už krížencov alebo psíkov s rodokmeňom, každý si prišiel na svoje. Súťažilo sa v 15 výstavných kategóriách a v štyroch zaujímavých súťažiach: najlepší psí trik, najzladenejší pes a pán (kreativite sa medze nekladú), najodvážnejší psík a najrýchlejší slalomár. Výstavy sa zúčastnilo vyše 60 psíkov z celého Slovenska. Odmenení boli víťaznými pohármi a cenami. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

4. ročník Medzinárodného futbalového turnaja v Lošticiach 23.07.2017Vytlačiť
 

4. ročník Medzinárodného futbalového turnaja v Lošticiach 23.07.2017

Obec Chrenovec-Brusno už vyše 40 rokov udržiava družbu s českým mestom Loštice, kde sa vyrábajú tradičné olomoucké tvarúžky.  V minulosti boli medzi obcou a mestečkom poriadané výmenné detské tábory. V súčasnosti sa družba preklenula aj do športu. Tento rok sa futbalisti Slávie, družstvá dorastu a žiakov zúčastnili 4. ročníka Medzinárodného futbalového turnaja v Lošticiach, ktorý sa tentokrát hral o pohár Jana Jevického, futbalového rozhodcu, ktorý rozhodoval v minulosti mnohé zápasy aj na prievidzskom štadióne. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Beh a vatra zvrchovanosti 15.07.2017Vytlačiť
 

Beh a vatra Zvrchovanosti

Obec Chrenovec-Brusno v spolupráci s DHZ Chrenovec-Brusno a Základnou školou Gašpara Drozda s MŠ Chrenovec-Brusno usporiadala v sobotu 15.07.2017 tradičné a obľúbené podujatie Vatra Zvrchovanosti (21. ročník) a Beh zvrchovanosti (18. ročník). Akcia sa konala v obecnom parku pred základnou školou. Pre deti bol pripravený kolotoč, skákací hrad a sladká cukrová vata. Nechýbali ani stánky s perníčkami, občerstvením aj jedlom...(celý článok)

Fotogaléria, Výsledky behu


 
 

Memoriál Jozefa Meliška 8.7.2017Vytlačiť
 

Memoriál Jozefa MeliškaV sobotu 8.7.2017 sa futbalisti OFk Slávia Chrenovec-Brusno zúčastnili XI. ročníka Memoriálu Jozefa Meliška. Obec vzorne reprezentovali a zo štyroch družsteiv skončili na druhom mieste. 

Fotogaléria


 
 

Slávnostná rozlúčka s deviatakmi 30.06.2017Vytlačiť
 

Slávnostná rozlúčka s deviatakmi

30. júna 2017 sa 18 deviatakov našej základnej školy zúčastnilo na slávnostnej rozlúčke so základnou školu . Obrad sa konal v spoločenskej miestnosti miestneho kultúrneho strediska za účasti všetkých pedagógov. Po príhovoroch starostu obce Ing. Tibora Čičmanca, riaditeľa školy RNDr. Mariána Šorla a obľúbenej triednej učiteľky Mgr. Ľubice Deďovej prišiel ten slávnostný moment, kedy boli našim deviatakom odovzdané posledné vysvedčenia zo základnej školy.

Celý článok

Fotogaléria


 
 

Ocenenie najlepších žiakov starostom obce-29.06.2017Vytlačiť
 

Ocenenie najlepších žiakov

Po desaťmesačnom usilovnom učení prišiel vytúžený čas prázdnin. Byť usilovný po celý rok sa určite oplatí, pretože práve pre tých najlepších slávnostnou bodkou za školským rokom 2016/2017 bolo stretnutie so starostom obce Ing. Tiborom Čičmancom. Stalo sa tak 29. júna 2017 v miestnom kultúrnom stredisku, kde boli pri tejto príležitosti ocenené práve tie najšikovnejšie deti z materskej a základnej školy.   

Celý článok

Fotogaléria


 
 

Hornonitrianske folklórne slávnostiVytlačiť
 

HFS

23. a 24. 6 2017 sa v Lesoparku Prievidza uskutočnil 32. ročník Hornonitrianksých folklórnych slávností. Našu obce reprezentovali malý Hájiček kde vystupovali deti s materskej školy pod vedením Emila Trgiňu, FSk Hájiček a výbor klubu Jednoty dôchodcov, ktorý sa postaral o občerstvenie.  

Fotogaléria


 
 

MDD pre celú rodinuVytlačiť
 

MDD

Obec Chrenovec-Brusno v spolupráci s kultúrnou komisiou pripravila pre  deti zábavné popoludnie. Leto prišlo v plnej paráde a tento deň bol ako stvorený na detské radovánky. Na úvod podujatia sa predstavili šikovní tanečníci zo súkromnej tanečnej školy Fantastic Chrenovec-Brusno. Pre deti boli ďalej pripravené viaceré atrakcie ako kolotoč, veľký skákací hrad, koleso šťastia alebo sladučká cukrová vata.

Celý článok

Fotogaléria


 
 

Olympiáda detí hornej Nitry 02.06.2017Vytlačiť
 

Olympiáda detí hornej NitryacZdruženie miest a obcí hornej Nitry v spolupráci s mestami Prievidza, Bojnice, RKC Prievidza, Olympijsky klub Prievidza, centrum voľného času SPEKTRUM Prievidza pripravilo dňa 02.júna 2017 Olympiádu detí hornej Nitry. Súťažili aj naši žiaci základnej školy. Natália Kováčová sa umiestnila na výbornom druhom mieste v disciplíne hod kriketovou loptičkou. 

Fotogaléria

Fotogaléria ZMO HN


 
 

Návšteva múzea COVytlačiť
 

Strelecký krúžok

Deti zo streleckého krúžku navštívili múzeum civilnej ochrany, ktoré je zriadené v bývalom bunkri CO. Podzemné priestory sú zariadené nábytkom a rôznymi prístrojmi zo 60-tych a 70-tych rokov minulého storočia. Plynové masky a ochranné obleky sú z čias studenej vojny. Po exkurzií si deti zaslúžili zmrzlinovú odmenu a keďže bolo teplo nechýbalo ani osvieženie v mestskej fontáne. 

Fotogaléria


 
 

Previerka pripravenosti DHZ 20.05.2017Vytlačiť
 

Previerka pripravenosti DHZ

Dňa 20.05.2017 sa konala previerka pripravenosti dobrovoľných hasičských zborov na futbalovom ihrisku v Malej Čausi. Naši dobrovoľní hasiči úspešne absolvovali previerku pripravenosti.

Fotogaléria


 
 

Darovanie krvi 15.05.2017Vytlačiť
 

Darovanie krviNaši hasiči sa zúčastnili darovania krvi v susednej obci Lipník, kde prišla NTS Martin.

Fotogaléria


 
 

Deň Matiek 14.05.2017Vytlačiť
 

Deň MatiekObecný úrad v spolupráci s výborom Jednoty dôchodcov pripravil 14. mája 2017 v jedálni základnej školy príjemné posedenie pre všetky mamičky a babičky.  Po príhovore pána starostu Ing. Tibora Čičmanca a predsedníčky JD pani Veroniky Kmeťovej prišiel na rad program  uvitý z pesničiek, básničiek  a pekných  hudobných vystúpení. Na úvod sa predstavili deti z materskej školy s pekným folklórnym pásmom o Morene, radosť pozerať sa na malých šuhajov a dievčinky v krojoch.

Celý článok 

Fotogaléria


 
 

Príprava na previerku pripravenosti DHZVytlačiť
 

DHZ Chrenovec-BrusnoV sobotu 13.05.2017 sa naši hasiči s DHZ Chrenovec-Brusno pripravovali na previerku pripravenosti DHZ, ktorá sa bude konať 20.05.2017.

Fotogaléria


 
 

Stavanie májaVytlačiť
 

i_4420303.jpgStavanie mája patrí v našej obci k pekným a stále uctievaným  tradíciám a nebolo tomu inak ani v nedeľný podvečer  30. apríla. Stretli sme sa pred obecným úradom, deti pomáhali viazať stužky a potom už spev a silné zvuky trombít Fsk Hájiček, ohlásili že je všetko pripravené. Mládenci z dobrovoľného hasičského zboru sa museli trochu popasovať s ťažkým májom, ale sú to silní chlapi a tak nakoniec všetko dobre dopadlo a máj sa hrdo vztýčil do výšky.

Celý článok

Fotogaléria


 
 

Práce v obci - 2017Vytlačiť
 

Orezávanie stromov a odvážanie konárov

Vážení občania,

môžete si pozrieť práce v obci ktoré sú realizované svojpomocne. Postupne počas roka budeme pridávať nové fotografie z prác.

Celá fotogaléria


 
 

Pionier Cross celoslovenský seriál 2017Vytlačiť
 


 
 

OZNAMY

41. ročník nohejbalového turnaja, konaný 30.12.2016

Spoločná fotografia

Naše tradičné domáce mužstvá NK CH-B-L (Homola D., Solčáni S., Pekár B., Gramblička B., Gunda T., Lenhart R., Trgiňa T.), ktoré nás po celý rok reprezentujú na rôznych celoslovenských turnajoch, sa po ...viac...


 

Dni kolied kresťanov Slovenska 26. ročník 6.1.2017

FSk Hájiček


Pri pamätníku Gašpara Drozda sa konal spomienkový program „Pocta Gašparovi Drozdovi“ ktorý sa konal v rámci 26. ročníka festivalu Dni kolied kresťanov Slovenska. V krásnom zimnom počasí, ktoré ...viac...


 

Fašiangová obecná zabíjačka 25.02.2017

Spoločná fotografia

Zabíjačkové špeciality, dobrá nálada  a hudba. Aj takto vyzerala atmosféra v sobotu 25. februára 2017 v Chrenovci-Brusne. Už po piaty raz sa konala obľúbená obecná fašiangová zabíjačka, ktorú zorganiz ...viac...


 

Návšteva detí MŠ v obecnej knižnici 13.03.2017

Návšteva detí MŠ v obecnej knižnici 13.03.2017


Každý už držal v dlani
tie rozprávkové kľúče.
Ach, pri ich cengotaní
srdcia nám tlčú prudšie!
 
To bolo radosti, to bolo výskania, keď deti uvideli tú záplav ...viac...


 

Marec mesiac knihy

Spoločná fotografia

V marci si viac ako inokedy pripomíname význam knižnej kultúry. Už tradične sa mesiac marec spája nielen s príchodom jari, ale je aj mesiacom knihy. Keď siahneme do histórie, tento mesiac sa viaže k z ...viac...


 

Noc s Andersenom

Noc s Andersenom-spoločná fotografia


Naša rozprávková noc bola tento rok svieža, jarná, štvorlístková o hľadaní šťastia. Konala sa 31. marca 2017 a tešilo sa na ňu 28 malých „andersenovníkov“.  V jednom peknom veršíku sa hovorí: ...viac...


 
Položky 1-6 z 73

dnes je: 17.10.2017

meniny má: Hedviga

webygroup

Úvodná stránka