Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna internetová stránka obce

OZNAMY

Miestna akčná skupina vyhlasuje v rámci implementácie Stratégie rozvoja územia OZ Žiar výzvu na odborných hodnotiteľov

Miestna akčná skupina vyhlasuje v rámci implementácie Stratégie rozvoja územia OZ Žiar výzvu na odborných hodnotiteľov pre opatrenia 7.4,7.2,6.4 s termínom uzávierky:
-          opatrenie 7.4- uz ...viac...


 

MAS Žiar vyhlasuje výzvu na predkladanie Žiadosti o príspevok IROP-CLLD-P977-511-001

Oprávnenými žiadateľmi sú fyzické alebo právnické osoby podľa §2 odst.2,písm. a) a b) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov tj. :
-          osoby zapísané v obcho ...viac...


 

OZNAMY

Hody 2019Vytlačiť
 

Hody 2019

Obecný úrad v Chrenovci-Brusne v spolupráci s miestnou organizáciu Jednoty dôchodcov a poslankyňami OZ usporiadal 7. ročník obľúbených hodových slávností. Nedeľa sa začala slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Michala archanjela. V hodovaní sa pokračovalo v popoludňajších hodinách v obecnom  parku pred základnou školou, kde bol pripravený hodový jarmok. Pán starosta Ing. Tibor Čičmanec privítal hostí a všetkých občanom a poprial im, aby strávili  príjemné hodové popoludnie. (Celý článok)

Fotogaléria


 
 

Tvorivá rozlúčka s letom a prázdninamiVytlačiť
 

SF

Školský zvonček sa po dvojmesačnom leňošení opäť rozozvučal, aby zvolal všetkých žiakov do školských lavíc. Aby lúčenie s prázdninami nebolo také ťažké, tak  obecný úrad Chrenovec-Brusno  pripravil v stredu 04. septembra 2019  tradičnú tvorivú rozlúčku s prázdninami. Tentokrát s heslom „S úsmevom je deň krajší.“ Veď predsa sa hovorí, že darovať úsmev nič nestojí a predsa spraví pekný deň. Naši šikovníci tvorili veselých smajlíkov, usmiate  slniečka a najväčší úspech tak ako každý rok malo zdobenie sladkých koláčikov. (Celý článok)

Fotogaléria


 
 

Dobrovoľné darovanie krvi 26.08.2019Vytlačiť
 


 
 

Práce v obci - 2019Vytlačiť
 


 
 

Dožinkové oslavy 2019Vytlačiť
 

Dožinkové oslavy

Zlatom sfarbené klásky na poli sú pre hospodára znakom, že prichádza žatva. Matka Zem bola opäť štedrá a tak sa treba poďakovať za dary prírody. Aj na gazdovstve pána hospodára Jána Pekára bola úroda dobrá  a tak sa vo štvrtok  22. augusta 2019 na Halajkeje dvore konala dožinková oslava spojená s poslednou mlatbou. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Žatva u HalajkovVytlačiť
 

Žatva

Chlieb -  Boží dar sa veru nerodí ľahko. Pokým z pece vytiahneme voňavý bochník prejde veľa času. Na začiatku je malé semienko - zrnko, ktoré silou prírody a starostlivých ľudských rúk vyklíči z zeme. Zo semienka sa stáva zlatý klások plný vzácnych zrniek. Prichádza žatva a mlatba a zo zrniek sa v mlyne stane múka. A potom prídu na rad šikovné ruky gazdinej, ktoré vyčarujú z múky voňavý chlebík. 22. augusta  2019 sme na Halajkeje dvore u gazdu Jána Pekára zažili peknú dožinkovú oslavu. (Celý článok)

Fotogaléria


 
 

Chrenovský chlpáč 2019Vytlačiť
 

Chrenovský chlpáč

Dňa 3.8.2019 sa v obci Chrenovec-Brusno na futbalovom ihrisku, uskutočnil 5. ročník výstavy psíkov pod názvom ,,Chrenovský chlpáč". Obľúbeného podujatia sa zúčastnili psíčkari z rôznych kútov Slovenska. Nechýbali ani účastníci z Košíc a Bratislavy. Psíkovia súťažili v rôznych výstavných kategóriách, ale aj v zábavných súťažiach. V kategórii ,,psí trik" psíkovia predviedli čo všetko dokážu. (celý článok)

Fotogaléria

Fotogaléria na Facebooku


 
 

Vatra a Beh Zvrchovanosti - Chrenovec-BrusnoVytlačiť
 

Vatra

Začali sa prázdniny, leto je v plnom prúde a to je znak, že na obecnom úrade sa usilovne  pripravuje najväčšie obecné podujatie Vatra a Beh zvrchovanosti. Tento rok túto obľúbenú akciu obec Chrenovec-Brusno pripravila v spolupráci s mestom Handlová, MAS Žiar, DHZ Chrenovec-Brusno, miestnym spolkom červeného kríža, priateľmi CO a Základnou školou Gašpara Drozda s MŠ Chrenovec-Brusno. Podujatie sa konalo v sobotu 13.07.2019 v obecnom parku pred základnou školou. Zvrchovanosť sme si u nás pripomenuli 23. krát. (celý článok)

Fotogaléria

Výsledky Behu


 
 

Rozlúčka deviatakovVytlačiť
 

Rozlúčka deviatakov

28. júna 2019 sa konala v miestnom kultúrnom stredisku za účasti riaditeľa školy a učiteľského zboru veľmi pekná slávnostná rozlúčka deviatakov so školou. Z malých a nesmelých prváčikov, ktorí pred deviatimi rokmi plní očakávania zasadli do školských lavíc, vyrástli mladí šikovní ľudia plný snov,  ideálov a chuti do života. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Ocenenie najlepších žiakovVytlačiť
 

Najlepší žiaci

Prišiel mesiac jún a prvé letné dni dávajú všetkým na známosť že sa blížia vytúžené prázdniny. Ale predtým ako sa deti začnú tešiť z prázdninových radovánok  je tu ešte pekný dôvod poďakovať sa najlepším žiakom - reprezentantom  školy, ktorí dosiahli v školskom roku 2018/2019 vynikajúce výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese, v záujmovej činnosti, v olympiádach, športe, čím urobili dobré meno nielen škole, ale aj celej našej obci. A práve pre tých najlepších bolo slávnostnou bodkou za školským rokom stretnutie so starostom obce Ing. Tiborom Čičmancom. Stalo sa tak 27. júna 2019 v miestnom kultúrnom stredisku, kde boli pri tejto príležitosti ocenené práve tie najšikovnejšie deti zo súkromnej materskej školy Perinkovo a z materskej a základnej školy Gašpara Drozda Chrenovec-Brusno. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Cesta rozprávkovým lesom 2019Vytlačiť
 

Cesta rozprávkovým lesom

Mesiac jún je veselý mesiac, ktorý otvára bránu letu a patrí našim deťom a ich sviatku.  Čo však deťom darovať, keď v dnešnej dobe majú skoro všetko ? Určite by to mala byť láska, ktorej nikdy nie je dosť, pozornosť a pekné zážitky.  V Chrenovci-Brusne sa to podarilo. Pre naše deti pripravila kultúrna komisia v spolupráci s obecným úradom a dobrovoľníkmi cestu rozprávkovým lesom. Z dôvodu hroziacich búrok sa podujatie konalo v obecnom parku a nie pri pieskových guliach. Brána do čarovného sveta rozprávok sa otvorila v sobotu 22. júna 2019. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Pasovanie prvákov do stavu čitateľskéhoVytlačiť
 

Pasovanie prvákov

Čítanie - to je predsa zážitok ! A aký je to dobrý pocit, keď si čítam sama, sám. Potvrdiť to môžu aj naši prváci. Už to nie sú len  tzv. „obrázkari“, ktorí v knihách poznali len obrázky. Už sú to ČÍTAJKOVIA, ktorí sa skamarátili s tým množstvom čiernych mravčekov v knihách a tie sa čarovne zmenili na písmenka z abecedy. (celý článok)

Fotogaléria


 
 

Darcovstvo krviVytlačiť
 

Darcovstvo krvi

Dňa 24.05.2019 DHZ Lipník organizoval bezplatný odber krvi. Tentokrát sa ho zúčastnilo 45 dobrovoľných darcov z celej doliny. Nechýbali tam ani darcovia z našej obce, ktorým patrí za tento humánny čin poďakovanie.  Najbližší odber bude organizovať DHZ Chrenovec-Brusno v miestnom kultúrnom stredisku v pondelok 26.08.2019.  

Fotogaléria


 
 

Športové podujatie - Zemianske Kostoľany.Vytlačiť
 

Športové podujatie - Zemianske Kostoľany.Dňa 18.05.2019 Klub vojakov Horná Nitra organizoval športové podujatie pre dospelých a deti na futbalovom ihrisku v Zemianskych Kostoľanoch. Naša obec sa spolupodieľala nielen na organizácií ale ja aj na reprezentácii obce. Tú zabezpečili deti z branno-streleckého krúžku a mladí futbalisti, ktorí si okrem iného vyskúšali rôzne športové aktivity, ktoré sa týkajú výcviku futbalistov a voľnočasových aktivít. Tí šikovnejší neobišli naprázdno a získali pekné vecné ceny. Akciu prišiel podporiť aj bývalý náčelník Generálneho štábu OS SR generál Peter Vojtek. Počasie bolo pekné a deti odišli s nezabudnuteľným zážitkom.

Fotogaléria


 
 

20. ročník Handlovských kahančekovVytlačiť
 

Handlovské kahančeky

Dňa 15.05.2019 sa v Handlovej konal 20. ročník Handlovských kahančekov, kde vystupovali deti z materských škôl celej Handlovskej doliny. Našu obec reprezentovali deti z materskej školy Chrenovec-Brusno a deti zo Súkromnej materskej školy PERINKOVO Chrenovec-Brusno. Všetci za reprezentáciu dostali nielen veľký potlesk z obecenstva ale aj sladkú odmenu od pána starostu.

Fotogaléria


 
 

Oslavy Dňa matiekVytlačiť
 

Oslavy Dňa matiek

Tradične sa v našej obci druhú májovú nedeľu konali oslavy Dňa matiek. O program sa postarali deti zo základnej školy Gašpara Drozda s materskou školou pod vedením p. učiteľky Evy Paulíkovej, rodák z našej obce spevák Ján Greguš a do letnej atmosféry všetkých prítomných dostal jeho hosť Vladimír Baškovioč, ktorý zaspieval Chorvátske pesničky. Všetky mamičky dostali na pamiatku darček a o pohostenie a obsluhu sa postarali poslankyne OZ a pracovníčky obecného úradu, ktorým za to patrí poďakovanie.

Fotogaléria


 
 

Previerka pripravenosti DHZ v PorubeVytlačiť
 

Previerka pripravenosti DHZ v Porube

Dňa 11.mája 2019 sa dobrovoľní hasiči z našej obce zúčastnili previerky pripravenosti DHZ v Porube. Previerky sa zúčastnili aj noví členovia DHZ. Všetkým ktorí reprezentovali našu obec a sú pripravení pomáhať v núdzi patrí poďakovanie.

Fotogaléria


 
 

15. ročník furmanských pretekov MOROVNIANSKA PODKOVA 2019Vytlačiť
 

15. ročník furmanských pretekov MOROVNIANSKA PODKOVA 2019

Dňa 4. mája 2019 sa uskutočnil 15. ročník furmanských pretekov MOROVNIANSKA PODKOVA 2019. Hlavným organizátorom a riaditeľom pretekov bol občan z obce Chrenovec-Brusno Ľubomír Dobrotka, ktorý si za to zaslúži poďakovanie a uznanie starostu obce. Obec sa na týchto pretekoch organizačne spolupodieľala.  Sprievodným podujatím bola prezentácia dobrovoľných hasičských zborov Handlovskej doliny vrátane našej obce a prezentácia klubu priateľov CO Chrenovec-Brusno.

Fotogaléria


 
 

Stavanie mája 2019Vytlačiť
 

Stavanie mája

S májom, ktorý sa pokladá za najkrajší mesiac v roku a mesiac lásky sa spájajú v tradičnej kultúre slovenského ľudu mnohé pôvabné zvyky.  V minulosti sa v máji menila silueta slovenských dedín, keď spomedzi striech domov vyčnievali vysoké máje, ktoré mládenci stavali svojim milým. V súčasnosti sa tradícia zachovala aspoň symbolicky, keď sa stavia jeden máj pre celú dedinu, ktorý symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce. (Celý článok)

Fotogaléria


 
 

Vysoké Tatry 2019Vytlačiť
 


 
 

7-klubový stolnotenisový turnajVytlačiť
 

7-klubový stolnotenisový turnaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dňa  27.4.  2019  sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v  spolupráci s  Obecným  úradom  Chrenovec-Brusno, uskutočnil 6. ročník 7-klubového stolnotenisového turnaja.

      Všetkých zúčastnených privítal za stolnotenisový klub Ing. Miloslav Ondrejovič, ktorý zároveň poďakoval za výbornú spoluprácu a podporu zo strany obecného úradu v doterajšej 10-ročnej histórii nášho klubu. (Celý článok)

Fotogaléria

   .


 
 

BrigádaVytlačiť
 

BrigádaK najväčším problémom dnešnej doby patrí hromadenie odpadu. Zem sme dostali do daru, ale správame sa k nej, ako keby sme ešte jednu krásnu a čistú mali odloženú niekde v zálohe. Predovšetkým plasty, zázrak modernej doby robia z našej modrej planéty jedno veľké plastové smetisko. Bohužiaľ ani naša obec nie je výnimkou. Mnohokrát občania aj pod rúškom noci vytvárajú čierne skládky na ktorých sa hromadí množstvo odpadu. (Celý članok)

Fotogaléria - brigáda

Fotogaléria - Maľovanie košov


 
 

Noc s AndersenomVytlačiť
 

Noc s AndersenomTento rok s najlepšími rozprávkovými pastiermi zo salaša Maťkom,  Kubkom a ovečkami. Samozrejme nezabudli sme ani na uja Andersena a pripomenuli sme si aj jeho rozprávky. Slovensko je krásna krajina a náš folklór a tradície sú nezameniteľné. A preto je dôležité, aby boli zachované pre ďalšie generácie.  V  knižnici sme privítali vzácneho hosťa. Teta Nelka Hoffmannová prišla deťom porozprávať ako ľudia žili, pracovali a zabávali sa  v časoch dávno minulých, keď ešte naše prastaré mamy boli mladé djovčence a neexistovali žiadne mobily a počítače. (Celý članok)

Fotogaléria


 
 

Pioniercross - 06.04.2019Vytlačiť
 


 
 

Marec mesiac knihyVytlačiť
 

fotoV marci prichádza jar a príroda krásne rozkvitá. Tento mesiac však patrí aj všetkým knihomoľom a knihomoľkám. Oslavujeme marec mesiac knihy a s knihami zase rozkvitá naša myseľ. Dnešná doba je veľmi rýchla  a často počujeme slová „ Nemám na nič čas“. Ak si však vezmeme do rúk knihu, môžeme pocítiť malý zázrak. Knihy majú tú nádhernú schopnosť spomaliť to rýchle v nás a pozývajú nás na chvíľu si posedieť a snívať. (Celý članok)

Fotogaléria


 
 

Dúhová knižka 21.03.2019Vytlačiť
 

Spoločná fotografia

21. marec 2019 patril v Handlovej malým recitátorom. V sále Domu kultúry detičky svojim prednesom oslávili marec - mesiac knihy. Ako odmenu dostali pamätný list za účasť, malú drobnosť, sladkú odmenu od pána starostu a samozrejme potlesk všetkých prítomných.
Našu obec reprezentovali deti zo základnej školy Gašpara Drozda s materskou školou a zo Súkromnej materskej školy PERINKOVO.

Detičkám ďakujeme za krásny kultúrny zážitok.

Fotogaléria


 
 

Fašiangový sprievod masiek 2.3.2019Vytlačiť
 

Fašiangový sprievod

V sobotu 2. marca 2019 bolo v uliciach našej obce poriadne veselo. Veselý fašiangový sprievod masiek sa za spevu a tanca vybral do ulíc osláviť fašiangy, ktoré sú symbolom veselosti, zábavy a hodovania. Aj v domácnostiach to už od rána rozvoniavalo, chystali sa chutné dobroty, sladké šišky, pampúšiky a pagáčiky.  Gazdovia z komôr vyťahovali slaninku, voňavé klobásky a aj niečo na zahriatie, aby pripravili pre fašiangovníkov výslužku. (Celý članok)

Fotogaléria

 


 
 

Dni kolied kresťanov Slovenska 28. ročník 6.1.2019Vytlačiť
 

Dni kolied kresťanov Slovenska 28. ročník 6.1.2019

6. januára 2019 sa pri pamätníku Gašpara Drozda v Chrenovci-Brusne uskutočnilo záverečné vystúpenie v rámci 28. ročníka ekumenického festivalu DNI KOLIED KRESŤANOV SLOVENSKA. V krásnom zimnom počasí, ktoré ešte umocnilo sviatočnú atmosféru odzneli koledy, piesne a vinše FsK Hájiček a detskej folklórnej skupiny Hájiček. (Celý članok)

Fotogaléria


 
 

OZNAMY

Námornícka rozlúčka s prázdninami.

Spoločná foto

Dva mesiace letných radovánok ubehli naozaj rýchlo, august odovzdal žezlo septembru a to je znamenie pre školský zvonček, aby zvolal všetky deti do školských lavíc. Aby lúčenie s letom nebolo také ťaž ...viac...


 

Dožinky 14.08.2018

Dožinky

Leto aj tento rok vyfarbilo klásky obilia do zlatej farby a to je znak, aby sme prijali už po tretí   krát pozvanie pána Jána Pekára - Halajkeje a jeho rodiny na dožinkové oslavy spojené s poslednou m ...viac...


 

Chrenovský chlpáč 2018

Chrenovský chlpáč

Dňa 4.8.2018 sa konal 4. ročník výstavy psíkov pod názvom Chrenovský chlpáč na futbalovom ihrisku. Súťažilo sa v 18-tich kategóriach. 
Fotogaléria
viac...


 

Práce počas roka 2018

Práce počas roka 2018

Celá fotogaléria prác 
viac...


 

5. ročník medzinárodného futbalového turnaja

Spoločná foto

Obec Chrenovec-Brusno usporiadala v sobotu 28. júla 2018 na futbalovom ihrisku 5. ročník medzinárodného futbalového turnaja.  Pozvanie prijali naši priatelia z družobného mesta Loštice z Českej republ ...viac...


 

Vatra a Beh Zvrchovanosti 14.07.2018

Vatra a Beh Zvrchovanosti


Obec Chrenovec-Brusno v spolupráci s DHZ Chrenovec-Brusno, miestnym spolkom červeného kríža, priateľmi CO a Základnou školou Gašpara Drozda s MŠ Chrenovec-Brusno usporiadala v sobotu 14.07.201 ...viac...


 
Položky 7-12 z 92


Úvodná stránka