Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesiac úcty k starším

Mesiac úcty k starším

 

     Keď pominú letné dni a pomaličky prichádza október, len tíško hľadíme okolo seba. Príroda začne hýriť najkrajšími farbami jesene zlatožltá, červená, hnedá, pomaly sa však vytráca zelená a nahrádza ju sivá. Tak nejako sa aj človeku míňa rôčik za rôčkom, až nastáva jeseň života.

     Aj u nás sa stalo peknou tradíciou, že pre jubilujúcich seniorov si členovia ZPOZ-u pripravia v októbri pekný program. Na oslave Mesiaca úcty k starším sa stretávame na obecnom úrade s našimi staršími spoluobčanmi 75, 80, 85, 90 a viac ročnými. Treba si starších uctiť, veď človek je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, svojimi vlasmi postriebrenými šedinami a každou vráskou, ktorá je vpísaná do jeho tváre.

      V piatok 17. 10. 2014 prijalo pozvanie na obecný úrad 13 jubilantov. Pán starosta všetkým poďakoval za ich prácu, ktorú robili pre našu obec ako aj pre svoje rodiny a zaželal im ešte veľa zdravia. V programe zazneli pekné piesne a básne a úsmev na tvárach vykúzlili dve malé speváčky z MŠ Miška a Lianka. Po programe bolo pre našich seniorov v zasadačke OcÚ pripravené malé sladké pohostenie. Spievali sa naše ľudové piesne a vtedy iste viacerí pozabudli  na svoje starosti a bolesti a mali radosť zo spoločného stretnutia.

 

      Uctievanie starších v našej obci pokračovalo v nedeľu 26. 10. 2014. Klub Jednota dôchodcov v spolupráci s OcÚ a farským úradom sa postarali nielen o chutné občerstvenie ale aj o bohatý kultúrny program z Mane.

Mesiac úcty k starším

Celá fotogaléria sa nachádza na obecnom úrade


 


Úvodná stránka