Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ordinácia všeobecného lekáraVytlačiť
 

Vážení občania.

Už od konca minulého roka sme hľadali lekára pre dospelých v našom zdravotnom stredisku. V dnešnej dobe je to veľmi ťažké, pretože lekárov je málo a nikto nechcel prísť do našej ordinácie. S pracovníčkami obecného úradu sme oslovili vyše 60 lekárov, s mnohými som sa osobne stretol, no až s vedením TSK a nemocnicou v Bojniciach sme našli riešenie a aj lekárku, ktorá po získaní atestácie bude uvoľnená do ordinácie v našom zdravotnom stredisku. Mnohí občania už boli netrpezliví, že to trvá dlho, prečo sme ešte doktora nezohnali, no obec a ani starosta nie je povinný hľadať lekára pre občanov. Od toho je poisťovňa, s ktorou má občan zmluvu. No nebolo mi to ľahostajné a aj keď ma to stálo veľa času i nervov, bral som to ako morálnu povinnosť a s pracovníčkami obecného úradu som spravil všetko pre to, aby sme mali lekára pre dospelých a skvalitnili tak život i zdravotnú starostlivosť pre našich občanov. Toto je však iba začiatok k budovaniu moderného zdravotného strediska v našej obci, ale to je už iná kapitola.

V ordinácii všeobecného lekára, ktorú obec zrekonštruovala a bude patriť pod bojnickú nemocnicu začne ordinovať od 23. júla, to jest od utorka budúceho týždňa, pani doktorka Ranostajová. Sestričku jej bude robiť pani Mrvišová, ktorá tu pôsobila s pani doktorkou Kisantalovou a od septembra pani Marková. Najprv pani doktorka prijme klientov, ktorí majú zdravotnú dokumentáciu doma a nie sú zaevidovaní u iného lekára a klientov, ktorí majú dokumentáciu uloženú v Trenčíne a bude prevezená k nám do obce. Od augusta sa môžu prihlasovať ostatní občania, ktorí sú zaevidovaní u iných lekárov. Verím že je to pre vás pozitívna správa a chcem vás všetkých požiadať, aby ste sa v maximálnom počte prihlásili u novej pani doktorky a aby sa tak naplnil  počet klientov, ktorý je potrebný pre prevádzku ordinácie.

Ing. Tibor Čičmanec, starosta obce


 
 


Úvodná stránka