Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

VATRA ZVRCHOVANOSTI - XVIII. ročník - BEH ZVRCHOVANOSTI - XV. ročník

VATRA ZVRCHOVANOSTI - XVIII. ročník -
BEH ZVRCHOVANOSTI - XV. ročník

Obec Chrenovec-Brusno v spolupráci s Obecným úradom Lipník usporiadala v sobotu 19.07.2014 tradičné podujatie Vatra Zvrchovanosti (18. ročník) a Beh zvrchovanosti (15. ročník). Akcia sa konala v areáli Základnej školy Gašpara Drozda s materskou školou.

    Podujatie sa začalo detskými súťažami na multifunkčnom ihrisku. Pre deti boli pripravené aj ďalšie zaujímavé atrakcie. Živý koník, maľovanie na tvár, basketbalové súťaže, kolotoč a skákací hrad na ktorom sa mohli deti do sýtosti vyšantiť.

    Postupne však už prichádzali známe aj menej známe tváre pretekárov, ktorí prišli na hlavné podujatie akcie - Beh zvrchovanosti. Súťažilo sa v siedmych hlavných kategóriách: muži A (18-39 r.), muži B (40-49 r.), muži C (50-59 r.), muži D (60-69 r.), muži E (70 a viac r.) a ženy A (18-39 r.) a ženy B (50 a viac r).
    O 18. hodine sa na štart postavilo rekordných 50 pretekárov z celého Slovenska, ktorí výstrelom hlavného rozhodcu Jozefa Eichenbauma vybehli na trať dlhú 8350 m s odhodlaním odbehnúť čo najlepší čas a hlavne v zdraví dobehnúť do cieľa. Prvenstvo za mužov si vybojoval známy účastník behu Roman Arbet - JM Demolex Bardejov, časom 27:17, ktorý sa okrem prvenstva vo svojej kategórii stal aj absolútnym víťazom. Zo žien dobehla do cieľa prvá Eva Budínska z Poluvsia,časom 40:13. Najmladším iúčastníkmi behu boli dvaja 15-roční chlapci, ktorí nabrali odvahu na zápolenie so staršími pretekármi Tomáš Kotian z Jalovca, ktorý dobehol do cieľa na 34. mieste a Miroslav Bilčík z Handlovej dobehol na 26. mieste. Uznanie aj obdiv si vyslúžil najstarší účastník behu Ivan Reichman z Handlovej, ktorý vo veku 72 rokov v poriadku a s úsmevom na tvári dobehol do cieľa na 49. mieste. Farby obce Chrenovec-Brusno hájilo tento rok 6 pretekárov - 4 muži a 2 ženy. Ako prvý z mužov dobehol Tomáš Chlpek, ktorý v celkovom poradí skončil na 27. mieste a zo žien Martina Wiesnerová, ktorá v celkovom poradí skončila na 44. mieste.
    Nezabudlo sa ani na malých pretekárov, ktorí bežali v malom detskom behu. Súťažilo 23 detí v dvoch kategóriách: mladší žiaci do 10 rokov a starší žiaci do 15 rokov. Pre víťazov boli pripravené medaily a pekné ceny.

    Večer nasledovalo vyhlásenie výsledkov a odovzdanie pohárov a medailí víťazom.Pre absolútneho víťaza a najlepšeiho bežca z Chrenovca-Brusna bola pripravená ešte špeciálna cena - vyhliadkový let nad Bojnicami a Prievidzou lietadlom Dynamik WT9. Po slávnostnom príhovore starostu obce sa za zvuku trombít FSk Hájiček rozhorela vatra, ktorú zapálil starosta Chrenovca-Brusna Ing. Tibor Čičmanec a starosta Lipníka Ing. Peter Mikuško.
    A aby sa neporušila tradícia syrečkových chlebíčkov, priatelia z Loštíc nezabudli na Chrenovčanov a poslali občanom olomoucké syrečky, z ktorých sa opäť pripravilichutné chlebíčky.Ľudia si už na túto lahôdku zvykli a prázdne tácky svedčali o tom, že chlebíky všetkým chutili. A potom už zneli známe hity kapely Rozlet, ktoré prilákali na parket domácich občanov aj hostí a zábava pokračovala až do neskorých večerných hodín.


    Starosta obce Ing. Tibor Čičmanec ďakuje všetkým organizátorom a sponzorom za pomoc pri organizovaní podujatia.
 

Hlavní sponzori podujatia:

Janyspol s.r.o., Jana Paulk, Chrenovec-Brusno
Nadácia Porfix, Ing. Miroslav Peteja, Zemianske Kostoľany
Syntchem, s.r.o., Chrenovec-Brusno

Sponzori podujatia:
Bono Trading, spol. s r.o., Chrenovec-Brusno
Prospect, s.r.o., Nové Zámky
FSk Hájiček, Chrenovec-Brusno
Kaderníctvo p. Mišíková, Chrenovec-Brusno
Kvetinárstvo, p. Martináková, Chrenovec-Brusno
Cukráreň MOHEN, s.r.o., Chrenovec-Brusno
Gryff, s.r.o., Chrenovec-Brusno
HD s.r.o., - Ing. Dušan Homola, Chrenovec-Brusno
Záhradníctvo Wiesner Garden - Tibor Wiesner, Chrenovec-Brusno
Helena Boboková, Domáce potreby, Chrenovec-Brusno
Jozef Geleta, Príbeta 
Bc. Ján Beránek, Handlová
Romako - Roman Rybanský, Chrenovec-Brusno
COOP Jednota, s.d., Prievidza
Ekostav Prievidza
Alltoys, s.r.o., Prievidza
Róbert Berák, Pohostinstvo u Čuča. Malá Čausa
Koliba Pacho - Ivan Reis, Veľká Čausa
Ing. Igor Beliansky, Handlová
Obecný úrad Veľká Čausa
Obecný úrad Lipník

VATRA ZVRCHOVANOSTI - XVIII. ročník - BEH ZVRCHOVANOSTI - XV. ročníkCelá fotogaléria sa nachádza na obecnom úrade


 


Úvodná stránka