Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Voľby prezidenta SR

Rok 2019

Na základe rozhodnutia predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, voľby prezidenta SR sa budú konať v sobotu 16. marca 2019.

Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta SR nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v sobotu 30. marca 2019.

Vyhlásenie volieb prezidenta SR

Informácie pre voliča o právach voliť a byť volený

 

E-mailová adresa na doručovanie žiadostí o vydanie hlasovacieho preukazu: 
chrenovec@slovanet.sk  

 

Do okrskovej volebnej komisie môže delegovať jedného člena a jedného náhradníka politická strana alebo koalícia, ktorá je zastúpená v Národnej rade Slovenskej republiky (NR SR) a petičný výbor. Zoznam politických strán v NR SR: SMER - sociálna demokracia, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Slovenská národná strana, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko SME RODINA - Boris Kollár, MOST-HÍD, SLOVENSKÁ KONZERVATÍVNA STRANA (predtým #SIEŤ). 

Oznámenie člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie doručí politická strana, koalícia alebo petičný výbor na obecný úrad Chrenovec-Brusno v lehote do pondelka 11. 02. 2019. Člen okrskovej volebnej komisie nemusí mať trvalý pobyt v meste, v ktorej vykonáva funkciu člena okrskovej volebnej komisie.


Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie

E-mailová adresa na doručovanie oznámení o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie: chrenovec@slovanet.sk 

 

Vymenovanie zapisovateľky pre voľby prezidenta SR


 

Rok 2014

Výsledky volieb prezidenta SR - 1. kolo - 15.03.2014

 
Výsledky volieb prezidenta SR - 2. kolo - 29.03.2014

 

Rok 2009

Výsledky volieb prezidenta SR - I. kolo

 
Výsledky volieb prezidenta SR - II. kolo

 


Úvodná stránka